logo


Психологічна служба
Варто згадати

Починаючи новий навчальний рік

усім вихователям та батькам варто згадати вічні заповіді

великого гуманіста та відданого дітям Педагога Я.Корчака,

який сповідував цінність кожної дитини як особистості, її права на свободу, щастя, розвиток та вияв здібностей:

  • Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
  • Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншій, та - третій, і це незворотний закон подяки.
  • Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
  • Не стався до її проблем звисока. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений - дитині життя важке не менше, аніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
  • Не принижуй!
  • Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - це її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
  • Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам'ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
  • Дитина - це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ній творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, але душа, дана на зберігання.
  • Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій дитині те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
  • Люби свою дитину будь-якою - неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею - радій, бо дитина - це свято, яке поки що з тобою.

Тож, натхнення нам, любові і поваги у новому році!

 
"Імпресіонізм: усі грані"

У квітні гуртківці відвідали мультимедійну 3D-виставку «A-gallery», що має назву «Імпресіонізм: усі грані».

Це була надзвичайна подія, сповнена емоцій: не просто сухе теоретичне знайомство з одним із напрямків у мистецтві, а повне занурення в атмосферу, враження (чим, власне, імпресіонізм і являється по свої суті).

Детальніше...
 
Заняття з антистрес-розмальовками - відпочинок з користю

Заняття гуртка РЦЕНТУМ «Пізнай себе» з учнями Боярської спеціальної ЗОШ-інтернат І-ІІ ст для слабозорих дітей "Антистрес-розмальовка" було сповнено творчості. Вихованцям було запропоновано відчути на собі терапевтичну дію мистецтва, оскільки заняття містило елементи арт-терапії. Завдання було не з легких: кожен з дітей вподобав собі підготовлену керівником гуртка Малишево. К.Г. антистрес-розмальову і отримав набір кольорових олівців. Під супровід заспокійливих мелодій потрібно було сконцентрувати свою увагу на формі, лініях, кольорі, звуках та внутрішніх відчуттях. Та родзинка заняття полягала у тому, що у нас була практика мовчання. Більш ніж сорок хвилин тривала заборона на розмови, обмін поглядом, посмішки чи будь-яку іншу комунікацію… Мета – за короткий час відновити сили та послабити відчуття напруження. Судячи з відгуків вихованців під час підсумкового шерінгу після практики це нам вдалося (більш-менш). Ця вправа дала нам поле для обміну спогадами, відчуттям занурення у себе, висновками. Витримати мовчанку було важко і діти відчули силу внутрішнього тиску. Стало зрозумілим, що такий стан ми звикаємо «заговорювати» і тому втомлюємося ще більше.

Тож наступна наша зустріч буде присвячена тому, як звільнятися від зайвого напруження через конструктивні фізичні вправи. Крокуймо далі!  

                               

 
зустріч психолога РЦЕНТУМ з батьками дошкільнят (продовження)

27 лютого продовжено зустріч на запит батьків, щодо механізмів та способів мотивації дітей до навчання, сприяння їх успішної адаптації.

Під час цієї зустрічі основна увага була зосереджена на питанні різних видів мотивації і які наслідки для особистості несе схильність до тієї чи іншої. Керуючись ідеєю, що поведінка людини спрямовується очікуваними результатами (передбаченням їх якості) своїх дій  було окреслено основні орієнтири у взаємодії батьків та дітей: чіткі, зрозумілі завдання; чітке усвідомлення дитиною своїх досягнень; створення простору для аналізу дитиною своїх думок, почуттів, дій та вчинків та можливості насолодитися успіхами. 

Детально було розглянуто методику кількох практичних вправ.

На останок було наголошено на тому, що для батьків вкрай важливо турбуватися про себе і демонструвати на своєму прикладі як виглядає щаслива, успішна і натхненна людина

 
зустріч психолога РЦЕНТУМ з батьками дошкільнят

20 лютого відбулась зустріч психолога РЦЕНТУМ Малишевої К.Г. з батьками дошкільнят, що планують навчатися у боярській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 і, наразі, проходять підготовчі курси.

Мета заходу полягала в тому, щоб звернути увагу батьків на такий психологічний феномен як емоційний інтелект, що є важливою умовою для успішної соціалізації дитини.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 4 з 8

Корисні посилання