logo


Психологічна служба
Екоцентричне світобачення - частина нашої психологічної роботи

У нашому Центрі триває природоохоронна робота: ми докладаємо зусиль, щоб зберігати першоцвіти. І щовесни широко проводимо роз’яснювальну роботу серед вихованців,школярів та громади м.Боярки.

Нещодавно нас відвідали вихованці психологічного гуртка «Пізнай себе», який працює на базі Боярської спецшколи-інтернат. Діти не просто уважно роздивились ділянки, на яких ми вирощуємо першоцвіти, а й зрозуміли ЧОМУ саме їх потрібно охороняти! Це була бесіда про нашу турботу і поважне ставлення до навколишнього; необхідність піклуватися не лише про себе, а й про наступні покоління; місце людини у світі живої природи і особистий внесок кожного у його збереження (відповідальне ресурсокористування). Екоцентричне світобачення – це основа конгруентного буття та психологічного благополуччя людини. Тож, на наших зустрічах ми вчимо дітей того.

А також, вихованці,  вже традиційно, завітали до наших маленьких звіряток на пухнасті гостини і «обнімашки». Та у теплицю, в якій ми зберегли від морозної зими багато рослини, що дуже люблять тепло і сонечко.

Детальніше...
 
Це має знати кожен

 
Традиційна зустріч з батьками

Ми щасливі мати добру традицію разом з колегами з БЗОШ І-ІІІ ст.№4 проводити щорічні зустрічі з батьками майбутніх першокласників "За крок до школи". От і цього 2019 року, 16 лютого стало днем нашої розмови про важливе. Мета зустрічі полягала у тому, щоб допомогти батькам зрозуміти що ж, власне, відбувається з їх дитиною у «зоні турбулентності» – криза шести років – одному з найважливіших періодів становлення особистості людини.

Ми говорили про те,

-      що значить розхожий термін «готовність дитини до школи», з чого складається ця готовність і як виглядає у реальному житті дитини;

-      чому у фокусі уваги дорослих має бути достатній рівень довільності пізнавальних психічних процесів дитини і яку роль відіграє мотиваційна та емоційна стійкість дитини у процесі її «входження» у новий статус - школяра;

-      чому розвинутих інтелектуальних навичок не достатньо для того, щоб дитина успішно адаптувалась до школи і чому варто вміти бачити, відчувати і розуміти свою дитину, а не її формальні ознаки успішності;

-      які важливі психологічні новоутворення отримує дитина у кризі шести-семи років і чим вона за то «платить»;

-      як дорослі можуть побачити кризу дитини, як і чому змінюється поведінка дитини у цей період;

-      яким чином емоції і почуття мами або тата допоможуть визначити які потреби дитини є фрустровані і що з тим робити тощо.

Врешті решт ми говорили про те, що одна із значущих «мамських» місій – допомогти своїй дитині навчитися управлятися зі світом людських емоцій та почуттів (емпатія, металізація, контейнерування, зворотній відгук тощо). А також скеровувати, орієнтувати дитину на досягнення (мотивація "до"). Практичні рекомендації, вправи та ігри які ми згадали можуть бути помічними.

Підсумковою була теза про те, як важливо батькам вміти піклуватися про себе, вміти берегти себе і перебувати у доброму психо-емоційному стані, бо вони, батьки, мають бути взірцем для своєї дитини у тому як виглядає щаслива, успішна людина.

«… немає більш сприятливого для формування у дитини досвіду любові, радості та щастя,

ніж любов до неї матері, яка вміє по-справжньому любить себе…» 

Ерих Фромм. "Мистецтво любити"

 

 
Протидія насиллю: знати, щоб вберегтися

                                           

 

Де шукати допомогу:

Детальніше...
 
Нова зустріч старих друзів у стінах Центру

Продовжується робота гуртка «Пізнай себе». Це психологічна група зустрічі небайдужих дітей, які досліджують таємничий світ людських переживань. На заняттях гуртка вони навчаються відчувати багату палітру емоцій, розуміти мотиви поведінки і вчинків, налагоджувати доброзичливі стосунки - з собою, з природою, з іншими людьми.

Наш Центр – плато цінного досвіду миробудування: кожна дитина отримує тут нагоду висловити свою думку, переживання або враження і бути з тим прийнятою, підтриманою однолітками і небайдужим дорослим.

Успіхів нам і наснаги!

P.S. Група ще відкрита і кому цікаво – можете долучитись!

 

 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 3 з 8

Корисні посилання