logo


Медіа_культура - знати, щоб вижити

В рамках роботи психологічної служби РЦЕНТУМ нами було проведено цикл інформаційно-просвітницьких занять, присвячених впливу медіапростору на свідомість людей. Заняття були проведені серед вихованців гуртків і відвідувачів психологічного кіноклубу нашого Центру, а також учнів шкіл нашого міста.

Мета цієї медіапросвітницької кампанії – формувати якість медіакультури особистості, яка є частиною нашої громади.  

Основні завдання:

- поширювати серед юнацької та дорослої спільноти знання щодо значення засобів масової комунікації (ЗМК) у сучасній культурі;

- допомагати юнакам досліджувати як медіа впливають на їх емоції, думки, ставлення і поведінку; скільки часу вони можуть прожити без Інтернету чи смартфону; як медіапростір формує їх самопочуття і стосунки та наскільки їм важлива правда у шаленому кліп-потоці інформації;

- демонструвати на «живих» прикладах з сучасного медіа-контенту які прийоми використовують у ЗМК для того, щоб керувати свідомістю людей; як і чому це спрацьовує; як можна розпізнати маніпулятивний/терористичний вплив медіа.

Найголовніше питання, відповідь на яке ми шукаємо спільно на наших зустрічах – як бути повноцінною частиною цифрового світу, але вберегтися від «зомбування» ЗМК; залишатись свідомо вільною, творчою особистістю, здатною критично мислити і триматись у безпеці в часи інформаційно-смислових війн, викривлення дійсності та пропаганди.

Тема вкрай актуальна для нашого часу, як для підлітків, так і дорослих. Тож, наші зустрічі тривають. Запрошуємо і вас долучитись.

З питань організації занять для ваших колективів звертайтесь за телефоном +38 097 18 777 82

Практичний психолог Малишева Катерина

 

 

 

 

 

 

 

 

Корисні посилання