logo


Зустріч з батьками "За крок до школи"

10 лютого на базі БЗОШ І-ІІІст. №4 відбулась зустріч з батьками майбутніх першочків. «За крок до школи» ми зібрались для того, щоб обговорити ряд важливих питань, які варто тримати в голові, під час такої значущої в житті кожної людини події, як вступ до школи. Фокус нашої уваги було зосереджено на таких основних аспектах як:

-      формування у дитини Емоційного інтелекту (навіщо це потрібно і яким чином досягається);

-      мотивація дитини до навчання;

-      значення батьківського прикладу для успіху дитини.

Розглядаючи питання світу дитячих емоцій та їх значення для розвитку і адаптації дитини у перші роки навчання, ми ознайомились із загальною моделлю такого феномену як емоційний інтелект. Обговорили чому батькам варто будувати комунікацію з опорою на менталізацію, емпатію, рефлексію (і вчити тому своїх дітей) і як допомагає формат ненасильницького спілкування.

Особлива увага була приділена акцентові на формуванні у дитини «мотивації до». Дитячі страхи, передозування інтелектуального навантаження, недостатня сформованість пізнавальних психічних процесів та незавершений процес інтерналізації – перешкоди, що можуть виникати. Тому ми обговорили кілька практичних вправ та технік, які батьки можуть використовувати під час взаємодії зі своїми дітьми для того, щоб допомогти їм зацікавитись школою і ставитись до навячаня, як до приємного звершення.

На останок було наголошено на тому, що найважливішим мотиватором і натхненником дитини на учбові успіхи є батьки (родина). Тож мами і тати повинні турбуватись про свій емоційний стан і показувати своїй дитині, як виглядає щаслива, успішна людина. 

 

Корисні посилання