logo


Оздоровчий та соціально-реабілітаційний відділ

На базі Центру з 2007 року працює гурток "Іппотерапія". 

Заняття проводить клаліфікований педагог-реабілітолог та інструктор з лікувальної верхової їзди  - Щавінська Ольга Дмитрівна

Іпотерапія — це реабілітаційна методика, суть якої полягає в спілкуванні хворих  дітей з кіньми. Її унікальність полягає у фізичному, психологічному та емоційно позитивному впливі на діток, захворювання яких носять неврологічні, психічні, фізичні та інші серйозні порушення.

 

Заняття у гуртку  сприяють покращенню здоров'я у дітей  з такими тяжкимизахворюваннями як ДЦП, різні форми паралічу, порушення опорно-рухового апарату, дитячий поліомеліт, ушкодження органів чуття, втрата слуху та зору, м’язова дистрофія, аутизм.

Лікування іпотерапією складається не тільки з верхової їзди, але також з безпосереднього спілкування з конем, що дозволяє зняти стресовий стан, позбутися  напруги, почуття страху або тривоги. Крім того  допомагає розвинути такі особистісні якості як  уважність, чуйність, швидкість реакції, подолання страхів, набуття впевненості, позбавлення від агресивності, збудливості і замкнутості.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

На базі Центру та Боярської спеціальної школи-інтернат для слабозорих дітей працює гурток «Пізнай себе». Заняття проводить досвідчений психолог Малишева Катерина Геннадіївна. Основна мета гуртка – покращення суб’єктивного самопочуття вихованців, сприяння реалізації їх творчого потенціалу та особистісного розвитку, досягнення відчуття радості, задоволення, успіху. Основні завдання діяльності гуртка – створити умови в яких вихованці оволодівають соціально-психологічними знаннями, розвивають здібності до самопізнання та розуміння інших людей, а також виражають себе як особистість. 

 

Організовано роботу психологічної групи «Кіноклуб» мета якої – через аналіз кінофільмів навчитися краще розуміти мотиви людської поведінки, розвивати навички рефлексії та емпатії, вправлятися у висловлюваннях своєї позиції у дружній манері та толерантного ставлення до думки інших, спілкуватися у референтній групі на важливі теми.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя здійснює гурток «Здоров’я людини і довкілля» (керівник Чапигіна Олена Анатоліївна). Гурток працює на базі Боярської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (молодша школа).        

На заняттях  вихованці гуртка виконують різні  вправи: дихальні для зняття стресу,  для покращення зору, загальнооздоровчі, тощо. Багато занять проходить на свіжому повітрі, де є можливість активно спілкуватися з об’єктами природи. Керівником гуртка проводяться тематичні бесіди: «Ти і твоє здоров’я», «Екологічні фактори, що впливають на здоров’я», «Лікувальні властивості меду»,  «Шкідливі звички», «Фітотерапія у домашніх умовах».

 

 

Корисні посилання