logo


Сторінками історії

 

1953 рік - створена Київська обласна станція юних натуралістів-мічурінців, яка широко розгорнула свою роботу: організовано роботу гуртків юних натуралістів, садівників, квітникарів, овочівників, зоологів-тваринників.

Юннати є активними учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві.

Наприкінці 50-х років в області створено 246 учнівських виробничих бригад, якими охоплено 20437 учнів та оброблено 8420 га землі.

60-ті роки - в області працює 882 гуртки юних натуралістів, якими охоплено 16210 учнів 4-9 класів. Створено і працює 205 виробничих бригад, які обробляють 2523 га орної землі.

Юні квітникарі виростили багатий асортимент однорічних, дворічних та багаторічних квітів (108 видів і сортів) для озеленення території станції та проведення дослідницької роботи.

70-ті роки- на базі Київської облСЮН працюють гуртки : ентомологів, зоологів-тваринників, юних овочівників, юних квітникарів, юних бджолярів, юних механізаторів юних лісівників.

Вихованцями гуртка “Юні лісівники ” закладено дендропарк на території облСЮН (1976 рік), де висаджено цінні дерева та кущі (кипарис, береза, дуб червоний, ялівець, туя західна, туя колоновидна, спірея вангута та ін.).

Базою для проведення занять юних бджолярів є пасіка на 12 вуликів. Юннати вивчають біологічні особливості бджіл, їх будову, а також медоносні рослини. Вчаться доглядати за цими корисними комахами.

Організована робота шкільних лісництв на базі місцевих лісгоспів. Проводиться підсадка та прополка молодих насаджень, розселення мурашників. Дбають юні лісівники і про охорону лісу від пожеж.

80-ті роки - в області працює 5 бюджетних станцій юних натуралістів: 2 районні – Броварська та Таращанська і 3 міські – Білоцерківська, Ірпінська, Броварська.

Однією з форм природоохоронної роботи являються народні університети "Природа", які організовані у всіх районних і міських закладах.

В багатьох районах області з метою забезпечення шкільних їдалень свіжими овочами взимку та навесні в школах створено плівкові теплиці.

Стаціонарні шкільні теплиці мають 155 шкіл, робоча площа закритого ґрунту становить понад 7,2 тис. м2.

Працює 405 загонів голубих патрулів та 909 загонів зелених патрулів.

Відкрито 9 музеїв хліба.

90-ті роки відзначилися рядом послідовних реорганізацій в системі позашкілля. Київська обласна станція натуралістів була реорганізована у Базову еколого-натуралістичну філію Центру творчості дітей та юнацтва Київщини.

Дещо змінився профіль гуртків, зміст їхньої роботи почав набувати науково-дослідницький характер, переростаючи в наукові товариства учнів та секції Малої академії наук.

Більше уваги приділяється екологічному вихованню учнів, залученню їх до практичної діяльності щодо охорони природи, участі в природоохоронних акціях.

2001 рік заклад реорганізовано в Києво-Святошинський районний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Сьогодні  РЦЕНТУМ координує природоохоронну та екологічну роботу  в районі, залучаючи до гурткової роботи дітей різного віку. Організовуються і проводяться різноманітні природоохоронні акції та конкурси: "Птах року", "Збережи ялинку", "Біощит", "Мій рідний край, моя Земля" тощо. Велика увага приділяється дослідницькій роботі та профорієнтації.

 

 

 

Корисні посилання